
Op deze bijzondere manier verdient campingbaas Peter Gillis momenteel zijn miljoenen
Hatseflats
Massa is Kassa, Foxwild en Hatseflats, het zijn termen die onlosmakelijk verbonden zijn met Peter Gillis, de door de beschuldigingen alom ietwat controversiële campingbaas die nog altijd miljoenen kijkers weet te trekken met zijn realityserie op SBS6. Het is echt niet bepaald rozengeur en maneschijn voor de 62-jarige Brabander. Al meerdere campings zijn gesloten en ook toeristen keren de parken van Gillis massaal de rug toe. Toch weet de Rijenaar miljoenen op te strijken.
Campingbaas Peter Gillis is al maanden het middelpunt van commotie
We kennen Peter Gillis als de ietwat controversiële campingbaas uit Brabant. Hij is de oprichter en (voormalig) eigenaar van de Oostappen Groep Vakantieparken, een keten van enkele tientallen vakantieparken in Nederland en België. Vanwege zijn werk wordt hij al sinds 2020 gevolgd voor zijn eigen SBS-realityserie Massa is Kassa, waarin het wel en wee van de familie Gillis gevolgd wordt.
Gillis heeft zich met zijn parken een miljonairsstatus weten te verwerven. Zijn vermogen wordt geschat op € 80 miljoen. Dat ligt volgens Gillis echter hoger, en dus probeerde hij al tevergeefs verscheidene keren in de Quote 500 te geraken. Zijn vermogen heeft de afgelopen maanden echter een flinke knauw te verduren gekregen. Al verschillende parken werden gesloten en Gillis heeft in meerdere gemeentes bepaald geen vrienden gemaakt. Ook over de staat van de parken werd door bezoekers veelvuldig geklaagd, en tot overmaat van ramp werd Gillis verdacht van belastingfraude.
Hoe controversiële uitbater Peter Gillis in België ondanks gebrek aan toeristen miljoenen verdient https://t.co/S4HBQnf4M9
— De Telegraaf (@telegraaf) June 17, 2024
Barre tijden voor Gillis dus. Inmiddels is ook bekend geworden dat de Brabantse ondernemer stopt als baas van de Nederlandse Oostappen-vakantieparken na allerlei conflicten met veel gemeenten. Sindsdien opereert hij enkel en alleen in België, waar de zaken in ieder geval een stuk beter verlopen. Gillis verdient miljoenen bij onze zuiderburen, en niet door toeristen.
Asielzoekers
Want Gillis vangt met één van zijn campings, Camping Parelstrand in Lommel, de camping waar de tv-serie Undercover op gebaseerd is, asielzoekers op. De Telegraaf deed wat rekenwerk, en ontdekte dat deze camping in 2023 een winstrekening van € 3,38 miljoen noteerde. Daarvoor is een opmerkelijke tendens te vinden, want tot 2016 draaide de camping verlies, totdat Fedasil, een Belgische instelling die verantwoordelijk is voor de opvang van asielzoekers, het park afhuurde voor de opvang van asielzoekers, iets wat nu nog steeds gebeurt. In 2017 diende de camping niet als opvangcentrum en doken de cijfers weer in het rood. Maar tussen eind 2018 en augustus 2020 overnachtten er weer asielzoekers. In 2019 en 2020 samen maakte Parelstrand meer dan € 7 miljoen winst.
De stad Lommel heeft Gillis intussen in gebreke gesteld omdat de vergunning voor camping Parelstrand er niet één is die bedoeld is voor asielopvang. Enfin, ons Peter zal er waarschijnlijk niet wakker van liggen.
Cas Zeeman
Cas begon zijn carrière bij Hi Label eind 2022 als redactiestagiair, waarna hij nog een tijd als gastredacteur fungeerde, alvorens hij sinds november 2023 de scepter zwaait over de website van Pure Luxe. Schrijft over alles wat met luxe te maken heeft, zoals exclusieve horloges, megalomane jachten, de meest in het oog springende villa's, omstreden zakendeals en alles waar ook maar een motor in zit, voortvloeiend uit de drang om alles tot op de bodem uit te zoeken. In zijn vrije tijd mist hij geen enkele voetbalwedstrijd, luistert hij onafgebroken naar muziek uit de topjaren '60 en '70 en probeert hij zoveel mogelijk te reizen.