Mocht u de afgelopen tijd hebben geïnvesteerd in horloges van Rolex en Patek Philippe kunt u het best even wegkijken. Volgens zakenconcern Bloomberg zijn de prijzen van luxe horloges op de ‘grijze markt’ de afgelopen periode namelijk drastisch gedaald. Deze maand alleen al verloren de vijftig meest verhandelde horloges 1% van hun transactiewaarde. Kijkt men naar een langere periode, dan zijn de verliezen zoals wellicht bekend nog schrijnender.

Horloges van onder meer Rolex en Patek Philippe verliezen opnieuw flink deel van waarde

In een jaar tijd zijn luxe horloges, zoals blijkt uit de index van Bloomberg, met 8% in waarde gedaald. Nog dramatischer is de daling over een periode van twee jaar: een waardeverlies van maar liefst 23%. De gemiddelde prijzen van Rolex-uurwerken zijn zelfs met 40% gedaald. Niet voor niets waarschuwde Rolex-topman Jean-Frédéric Dufour eerder al om horloges niet als investeringsmiddel te gebruiken. Vergelijkt men dit met andere beleggingscategorieën, zoals aandelen, dan wordt het contrast pijnlijk duidelijk. De S&P500 steeg namelijk in een jaar tijd met 27% in waarde.

Rolex-waarde

Bron: Subdial x Bloomberg

Twee jaar geleden was de gemiddelde prijs van een horloge in de Bloomberg-index nog ongeveer € 42.000. Inmiddels is deze gezakt tot iets meer dan € 30.000. Een significante daling voor degenen die hun geld in deze glimmende tijdmeters hadden gestopt. Tot begin 2022 stegen de prijzen van luxe horloges op de secundaire markt tot ongekende hoogten. Tijdens de coronapandemie werd er massaal geld gespaard, wat men vervolgens investeerde in luxe producten zoals horloges van merken als Rolex, Patek Philippe en Audemars Piguet. In de twaalf maanden tot juni 2022 steeg de Bloomberg-index voor luxe horloges met 40 procent, terwijl de S&P500 met ongeveer 1% daalde. Initieel gezien een gouden tijd voor horloge-investeerders, zou u denken.

Cartier

Echter, veel dure horlogemodellen worden op de secundaire markt nog steeds voor hogere bedragen verkocht dan nieuw uit de winkel. Desondanks lijken speculanten hun interesse te verliezen, omdat beleggingen zoals aandelen momenteel een hoger rendement opleveren. Een opvallende uitzondering op deze neerwaartse trend is Cartier. Horloges van dit Franse merk zijn als een van de weinigen in waarde gestegen. In een jaar tijd steeg de waarde van Cartier-horloges met 32%. Volgens Bloomberg ligt de oorzaak hiervan bij de relatief lage prijzen van deze horloges en de toenemende interesse van verzamelaars.