
Landgoed ‘Bijstein’ in Nijkerk op perceel van 64.000 m² staat te koop en kost u € 4 miljoen
Altijd privé bewoond, is dit stukje regelrechte geschiedenis met een woonoppervlak van 940 m² klaar om eindelijk zijn deuren te openen
Landgoed Bijstein in het Gelderse Nijkerk, een plek waar de geest van de geschiedenis en de drang naar commerciële vernuftigheid elkaar ontmoeten. Hier, te midden van de kronkelende paden en weelderige tuinen, krijgt u een glimp van hoe het is om te leven als de rijken der aarde, minus de last van enig schuldgevoel over het bezit van een dergelijk weelderig toevluchtsoord. Prijskaartje: € 4 miljoen.
Landgoed Bijstein in Nijkerk moet € 4 miljoen opleveren
Dit lustoord op een perceel van liefst 64.070 m² in het Gelderse Nijkerk, dat al zo’n 400 jaar geschiedenis met zich meedraagt, zou best eens de perfecte setting kunnen zijn voor uw volgende roman over vervlogen aristocratie. Met zijn neorenaissance architectuur, romantische vijverpartijen, en een tennisbaan die smeekt om Edwardiaanse kleding, is het alsof u een stap terug in de tijd zet. Maar laten we eerlijk zijn, met 400 jaar aan geschiedenis voelt het meer als een stap terug in een perfect bewaard gebleven tijdcapsule. Altijd privé bewoond, dit stukje hemel op aarde met een woonoppervlak van 940 m² is klaar om eindelijk zijn deuren te openen, mits u klaar bent om deel te nemen aan dit exclusieve clubje van selecte eigenaren.
De statige entree, compleet met trapgevels en oprijlanen die elke liefhebber van grandeur zou doen blozen, stelt een hoge verwachting. En dat is nog maar het begin. De indrukwekkende hal met zijn trappartij, gevuld met schilderijen en souvenirs die de sfeer van de VOC ademen, doet een grootse belofte. De laatste bewoner van dit domein was immers niet alleen een fan van geschiedenis, maar ook een zakenman in hart en nieren. ‘Bijstein’ is niet alleen de naam van het landgoed, maar ook een merk geworden. Kijk maar naar de luxe linnen, tot kleerhangers en zelfs de wijnkelder.
Luxe privékeuken
Het landgoed schreeuwt om gedeeld te worden, mits u dat wenst natuurlijk. Het biedt niet alleen een grote, nostalgische keuken voor het personeel, maar ook een luxe privékeuken voor wanneer u even wilt ontsnappen aan de drukte van uw welgestelde bestaan.
Zodra u de zonnige serre binnenstapt, met uitzicht over de tuin, vol met rozenbogen, bloemenperken en zelfs een muziekkoepel, beseft u pas echt dat u het hier heeft gemaakt. Met een zwembad dat wacht op die zeldzame hete zomerdagen en een eetkamer gelegen naast de privékeuken, is het leven hier zoals het hoort te zijn: een constante viering. Voor die momenten van contemplatie kunt u terecht in de whiskykamer, compleet met open haard. De twaalf slaapkamers op de twee verdiepingen zijn natuurlijk allemaal even elegant en royaal als u zult verwachten.
Cas Zeeman
Cas begon zijn carrière bij Hi Label eind 2022 als redactiestagiair, waarna hij nog een tijd als gastredacteur fungeerde, alvorens hij sinds november 2023 de scepter zwaait over de website van Pure Luxe. Schrijft over alles wat met luxe te maken heeft, zoals exclusieve horloges, megalomane jachten, de meest in het oog springende villa's, omstreden zakendeals en alles waar ook maar een motor in zit, voortvloeiend uit de drang om alles tot op de bodem uit te zoeken. In zijn vrije tijd mist hij geen enkele voetbalwedstrijd, luistert hij onafgebroken naar muziek uit de topjaren '60 en '70 en probeert hij zoveel mogelijk te reizen.