Twee van de meest bekende organisaties van voer- en vaartuigen, Rolls-Royce en Lürssen, werken al jaren samen. Die samenwerking wordt nu nog meer luister bij gezet: Lürssen en Rolls-Royce komen wéér tot een overeenkomst en gaan gezamenlijk refit-processen van jachten versnellen. De twee bedrijven gaan elkaar trainingen bieden.
Samenwerking Lürssen en Rolls-Royce krijgt nieuw elan
Het Britse automerk Rolls-Royce en scheepswerf Lürssen hebben de samenwerking wat betreft het uitvoeren van refits van jachten uitgebreid. Veel welbekende prestigieuze jachten worden door de Duitse scheepswerf gemaakt en zijn dan uitgerust met het voortstuwingsysteem van Rolls-Royce-dochterbedrijf MTU. Het doel van de scheepswerf en het automerk is om jachten meer te moderniseren en uit te bereiden tot 200 meter lang. Refits zijn vaak nodig voor een gepland droogdok-onderhoud of omdat eigenaren het interieur willen vernieuwen en aanpassen. Daarnaast zijn refits ook mogelijkheden om het schip te voorzien van moderne technologie.
🤝 Lürssen and Rolls-Royce sign agreement to collaborate on yacht refits
Lürssen and @RollsRoyce have signed an agreement to collaborate more closely on yacht refit projects
👇 Find out more: https://t.co/kBL5Ovx51w
— SuperYacht Times (@sytreports) September 23, 2024
MTU-systeem
Het automerk en de scheepswerf werken al jaren nauw samen wat betreft de revisie van de MTU-systemen. Recentelijk zijn Lürssen en Rolls-Royce met een nieuwe overeenkomst gekomen. Dit betekent dat de samenwerking tussen de twee geoptimaliseerd wordt en er een snellere en meer flexibele inzet vanuit het automerk komt. Ook is de bedoeling dat zij vanaf nu gaan zorgen voor meer en betere reserveonderdelen. Dit houdt in dat de technici van de scheepswerf hoger opgeleid worden om speciale werkzaamheden van Rolls-Royce over te nemen.
Dit alles geeft als resultaat dat het refitproces sneller en soepeler gaat verlopen. Als einddoel willen beide merken dat de jachten eerder bij de betreffende eigenaren geleverd worden. Hiermee wordt de samenwerking tussen de bedrijven alleen maar meer verbeterd en bieden de bedrijven elkaar meer groeimogelijkheden.