
Ferrari Daytona SP3, met handtekeningen van Formule 1-coureurs, moet miljoenen opleveren bij veiling
Van de wagen zijn er slechts 599 van de band gerold
Ferrari’s exclusieve modellen trekken altijd veel aandacht, en de Daytona SP3 is daarop geen uitzondering. Dit model, dat deel uitmaakt van Ferrari’s Icona-serie, wordt door velen gezien als een spirituele opvolger van de LaFerrari. Toch zijn er grote verschillen. Waar de LaFerrari een hybride aandrijflijn combineerde met een V12-motor, doet de Ferrari Daytona SP3 het zonder elektrische ondersteuning. In plaats daarvan beschikt hij over een atmosferische 6,5-liter V12, rechtstreeks afgeleid van de krachtbron in de 812 Superfast. Dit motorblok levert maar liefst 840 pk en bereikt een verbluffende toerenlimiet van 9.500 tpm. Eén exemplaar van de Ferrari Daytona SP3 staat nu te koop bij een veiling.
Slechts 599 exemplaren: Ferrari Daytona SP3 naar de veiling
Met een oplage van slechts 599 exemplaren behoort de Ferrari Daytona SP3 tot de meest exclusieve modellen uit Maranello. De auto is gebouwd op het chassis van de LaFerrari Aperta, maar zonder hybride aandrijving en met een nog strakker ontwerp dat is geïnspireerd op Ferrari’s racehistorie. Het resultaat is een supercar die niet alleen extreem zeldzaam is, maar ook visueel spectaculair. De Daytona SP3 bereikt een topsnelheid van 340 kilometer per uur en sprint in minder dan drie seconden naar 100 kilometer per uur.
Hoewel alle Daytona SP3’s exclusief zijn, is er een exemplaar dat in het bijzonder de aandacht trekt. In de Verenigde Arabische Emiraten staat een bijzonder uitgevoerde SP3 te koop, gehuld in de kleur Verde Medio met gouden velgen. Deze opvallende kleurstelling is een zeldzaam alternatief voor het gebruikelijke rood en maakt deze auto tot een echt verzamelobject.
Bijzondere handtekeningen van Charles Leclerc en Carlos Sainz
Wat deze Daytona SP3 nog unieker maakt, is de extra persoonlijke touch. Op het koolstofvezel motordeksel prijken de handtekeningen van Ferrari-coureurs Charles Leclerc en Carlos Sainz. Met een kilometerstand van slechts 631 km is deze Ferrari Daytona SP3 praktisch nieuw. De huidige eigenaar lijkt goed te hebben begrepen dat deze auto een waardevolle investering is. De verkoopprijs bij de veiling weerspiegelt die exclusiviteit: het voertuig wordt bij F1rst Motors aangeboden voor 21 miljoen AED, wat omgerekend neerkomt op € 5,46 miljoen.
Cas Zeeman
Cas begon zijn carrière bij Hi Label eind 2022 als redactiestagiair, waarna hij nog een tijd als gastredacteur fungeerde, alvorens hij sinds november 2023 de scepter zwaait over de website van Pure Luxe. Schrijft over alles wat met luxe te maken heeft, zoals exclusieve horloges, megalomane jachten, de meest in het oog springende villa's, omstreden zakendeals en alles waar ook maar een motor in zit, voortvloeiend uit de drang om alles tot op de bodem uit te zoeken. In zijn vrije tijd mist hij geen enkele voetbalwedstrijd, luistert hij onafgebroken naar muziek uit de topjaren '60 en '70 en probeert hij zoveel mogelijk te reizen.