
Dit Amerikaanse bedrijf werd zeven jaar geleden opgericht en is vandaag de dag € 1,3 miljard waard
De oprichter beschikt tegenwoordig tevens over een geschat vermogen van € 645 miljoen
Op het eerste gezicht lijkt water in een blikje wellicht geen groot marktsegment. Toch bewijst het Amerikaanse bedrijf Liquid Death dat hier wel degelijk veel potentie in zit. Oprichter Mike Cessario ontdekte dat het inblikken van water – inclusief gevarieerde smaken en bruiswater – kan uitgroeien tot een financieel succes van formaat. Het jonge bedrijf werd vorig jaar gewaardeerd op maar liefst € 1,3 miljard. Hoe heeft Liquid Death dit voor elkaar gekregen? Wij nemen u mee in het verhaal achter dit opmerkelijke succes.
Amerikaans bedrijf Liquid Death is in zeven jaar tijd € 1,3 miljard waard
Liquid Death werd zeven jaar geleden opgericht door Mike Cessario, die tegenwoordig een geschat vermogen van zo’n € 645 miljoen heeft. Al vanaf het prille begin koos hij voor een opvallende marketingaanpak. Voordat de eerste blikken water daadwerkelijk te koop waren, bracht Cessario een videoadvertentie uit die in korte tijd meer dan drie miljoen keer werd bekeken. Dit zorgde voor een snelle aanwas van volgers op sociale media en creëerde een buzz rondom het product.
Dit bericht op Instagram bekijken
De lancering van de eerste blikken via de eigen website volgde snel. Het succes bleef niet uit: na een jaar wist de firma een samenwerking te sluiten met Whole Foods Market, een bekende supermarktketen in Amerika. Dankzij indrukwekkende verkoopresultaten breidde het bedrijf snel uit naar andere grote ketens. Hierdoor steeg de waardering van Liquid Death in korte tijd van € 485 miljoen naar ruim € 645 miljoen – een indrukwekkende groei die inmiddels doorzette tot een waardering van € 1,3 miljard.
Marketing en duurzaamheid als speerpunten
Een belangrijk onderdeel van het succes is de onderscheidende marketingstrategie. De slogan “Vermoord je dorst met Liquid Death” spreekt tot de verbeelding en geeft het merk een stoere, eigenzinnige identiteit. Daarnaast richt het bedrijf zich op milieubewustzijn met het motto “Dood het plastic”. Het water wordt uitsluitend verkocht in recyclebare aluminium blikjes, wat het product aantrekkelijk maakt voor consumenten én supermarkten die duurzaamheid hoog in het vaandel hebben staan.
Het assortiment werd bovendien uitgebreid met bruiswater en verschillende smaken ijsthee. Zo bedient Liquid Death een bredere doelgroep en speelt het in op de groeiende vraag naar gevarieerde, gezondere dranken. Het grote deel van de omzet wordt vervolgens geïnvesteerd in marketing, waarmee de wereldwijde bekendheid van het merk verder werd vergroot.
Het verhaal doet in veel opzichten denken aan dit Amerikaanse bedrijf, dat haar omzet in een jaar zag stijgen van $ 70 miljoen naar $ 750 miljoen.
Cas Zeeman
Cas begon zijn carrière bij Hi Label eind 2022 als redactiestagiair, waarna hij nog een tijd als gastredacteur fungeerde, alvorens hij sinds november 2023 de scepter zwaait over de website van Pure Luxe. Schrijft over alles wat met luxe te maken heeft, zoals exclusieve horloges, megalomane jachten, de meest in het oog springende villa's, omstreden zakendeals en alles waar ook maar een motor in zit, voortvloeiend uit de drang om alles tot op de bodem uit te zoeken. In zijn vrije tijd mist hij geen enkele voetbalwedstrijd, luistert hij onafgebroken naar muziek uit de topjaren '60 en '70 en probeert hij zoveel mogelijk te reizen.