Voormalig profvoetballer Romeo Castelen, ooit een vertrouwd gezicht in het shirt van Feyenoord en het Nederlands elftal, bevindt zich momenteel in zwaar weer. Justitie heeft aangekondigd dat zijn appartement in Den Haag begin juli 2025 onder de hamer gaat. Deze executieveiling is het gevolg van een lopend strafrechtelijk onderzoek naar mogelijke grootschalige witwaspraktijken waarbij Castelen betrokken zou zijn.

Strafrechtelijk onderzoek en beslaglegging op vermogen Romeo Castelen

Het Openbaar Ministerie verdenkt Castelen ervan ruim € 2,2 miljoen aan crimineel vermogen te hebben witgewassen. De verdenkingen kwamen aan het licht toen hij in 2019 op Schiphol werd aangehouden met bijna € 140.000 aan contanten in zijn tas. De herkomst van dit bedrag kon hij niet afdoende verklaren. Naar aanleiding van het onderzoek werd beslag gelegd op meerdere onroerende goederen, waaronder zijn appartement in Den Haag.

Het appartement van Romeo Castelen gaat naar de veiling

Bron: Vastgoed Veiling

Naast het beslag van Justitie ligt er inmiddels beslag van in totaal vijf partijen op de woning, waaronder ook de Belastingdienst. De procedure tot executieverkoop is inmiddels in gang gezet.

Appartement in Den Haag onder de hamer

Het te veilen appartement bevindt zich op de tiende verdieping van een goed onderhouden wooncomplex uit 1999. De woning biedt circa 122 m² woonruimte en beschikt over een royale woonkamer, twee slaapkamers, een moderne badkamer, een apart toilet, een keuken en zowel een inpandige als een externe berging. Bij het appartement hoort tevens een eigen parkeerplaats in de ondergelegen parkeergarage. De erfpacht is volledig afgekocht, wat het object extra aantrekkelijk maakt voor potentiële kopers.

De online veiling staat gepland voor donderdag 3 juli 2025 en start om 09:30 uur via het veilingkanaal Vastgoed Veiling. Castelen kocht de woning in 2004 voor een bedrag van € 359.000 en sloot daarvoor een hypotheek af van € 385.000. Het is nu de vraag wat de executieveiling zal opleveren, en of die opbrengst voldoende zal zijn om de openstaande schulden af te lossen. De voorspelling is in deze woningmarkt wel dat de woning enkele tonnen in het laatje zal brengen.

Justitie legde ook al eens voor ruim € 1,5 miljoen beslag op de bezittingen van een andere oud-profvoetballer.