Het Nederlandse superjacht Flag, toebehorend aan de 73-jarige modeontwerper Tommy Hilfiger, staat al sinds januari 2023 in de verkoop. Hij krijgt hem echter maar niet verkocht, en dus heeft hij liefst $ 7,5 miljoen van de vraagprijs afgesnoept.
Nederlands superjacht van Tommy Hilfiger wordt met miljoenen korting te koop aangeboden
Het gaat om het 62,30 meter lange superjacht Flag, in 2000 vervaardigd door de Nederlandse werf Royal Van Lent, onderdeel van Feadship, gebouwd en oorspronkelijk opgeleverd als Faith. Mode-ontwerper Tommy Hilfiger (73) nam het schip onder zijn hoede in 2017 en gaf het de naam Flag. In tegenstelling tot de meeste superjachteigenaren die hun vaartuigen liever privé houden, nodigt Hilfiger regelmatig journalisten, influencers en beroemdheden uit om te komen genieten van zijn drijvende paleis. Hij zette het schip in januari 2023 te koop voor $ 46 miljoen. De verkoop wilde echter niet echt vlotten, en dus heeft hij nu $ 7,5 miljoen van de prijs afgehaald.

Bron: Burgess Yachts
Hilfiger heeft het interieur van het jacht volledig laten bewerken in de iconische kleuren van zijn merk: rood, wit en donkerblauw. Het schip is bezaaid met kussens in deze kleuren, en natuurlijk ontbreken ook zijn initialen, TH, niet.
Plek voor 18 gasten
Aan boord van dit varende wonder kunnen 18 gasten comfortabel overnachten, met het gemak van een lift om van dek naar dek te gaan. Ze kunnen zich vermaken met een scala aan luxe faciliteiten, waaronder een zwembad, een fitnessruimte en een steenoven voor heerlijke pizza’s. De garage is gevuld met allerlei speelgoed voor op het water, zoals twee seabobs, een wakeboard, duikmateriaal, waterski’s en supboards. Verveling is in ieder geval geen optie.

Bron: Burgess Yachts
Het schip vaart met een toegewijde bemanning van 17 personen. Hilfiger, niet geheel verrassend, verdient aardig aan dit schip door het te verhuren. Een weekje varen in het laagseizoen kost een bescheiden 378.000 euro, exclusief brandstofkosten. En wat verbruikt zo’n schip aan brandstof? Nou, slechts 500 liter per uur bij een snelheid van 16 knopen, ongeveer 29 kilometer per uur.
Hilfiger zou het schip verkopen omdat hij zijn oog zou hebben laten vallen op een groter schip waar zijn hele familie comfortabel op kan verblijven. Met vier kinderen uit zijn eerste huwelijk, twee stiefkinderen van zijn tweede vrouw, en een gezamenlijke zoon geboren in 2008, lijkt het erop dat de familie Hilfiger een iets ruimere accommodatie nodig heeft.