De regering van de Caribische eilandengroep Antigua en Barbuda heeft weer een hoofdpijndossier minder. Het superjacht ‘Alfa Nero’, dat daar sinds februari 2022 zonder eigenaar ronddobberde, is namelijk eindelijk verkocht. Wel voor een fractie van de initiële prijs, maar dat wordt op de koop toegenomen.

Hoofdpijndossier Alfa Nero is na ruim 2,5 eindelijk verpatst

Superjacht Alfa Nero, vervaardigd door de Nederlandse jachtenbouwer Oceanco, kent een opmerkelijke geschiedenis. Het jacht kwam in februari 2022 plotsklaps de haven van Antigua en Barbuda varen, zonder eigenaar, die kennelijk zijn biezen had gepakt, maar wel met bemanning aan boord. Het onderhoud van het jacht kostte de regering van de Caribische eilandengroep een goede $ 28.000 per week. Best veel voor een land met een bpp van $ 1,9 miljard.

Alfa Nero

Enfin, het jacht zou destijds mogelijk hebben toebehoord aan de Russische oligarch Andrey Guryev, die door de oorlog in Oekraïne gesanctioneerd is door het westen. Hij op zijn beurt ontkende dat de Alfa Nero van hem was, en dus besloot de regering van Antigua en Barbuda het schip te veilen. Dat lukte; voormalig Google-CEO Eric Schmidt bracht het winnende bod uit voor het 81 meter lange jacht. Hij zou € 61 miljoen betalen. Een schijntje, want initieel gezien was het jacht zeker € 115 miljoen waard.

Echter was de soap toen nog altijd niet voorbij, want vanaf dat punt komt dochterlief van de vermeende eigenaar, Yulia Gurieva-Motlokhov, in beeld. Zij slaagde er middels een rechtszaak in de verkoop tegen te houden.

$ 40 miljoen

Goed, Alfa Nero is uiteindelijk nu toch verkocht, voor een schijntje wel te verstaan. Uiteindelijk is hij voor $ 40 miljoen afgehamerd. Van dat bedrag worden de openstaande schulden omtrent het jacht afgelost, de rest gaat naar de Antiguaanse regering. Het is overigens niet bekend hoe groot de vinger in de pap van dochterlief Yulia is bij deze verkoop.

Antigua Newsroom meldt dat de nieuwe eigenaar een Turkse miljardair zou zijn.