Bugatti heeft ons keer op keer weten te verbazen, maar de indrukwekkende Chiron Super Sport ‘Golden Era’ gaat achteloos een stapje verder. Op positieve wijze natuurlijk, want deze one-of-a-kind bolide is werkelijk van alle denkbare luxe en exclusiviteit voorzien. De auto is niet alleen voorzien van een hoogwaardig interieur en een ijzersterke motor, maar ook van met de hand aangebrachte details zoals op geen enkele andere vierwieler ter wereld van toepassing is. Op de portieren van deze zwart-gouden Bugatti Chiron Super Sport ‘Golden Era’ is de rijke geschiedenis van het legendarische Franse automerk afgebeeld. Deze tekening zouden de ‘Gouden Eeuw’ van Bugatti moeten weergeven, waar de pijlsnelle sportauto zijn bijnaam uiteraard aan te danken heeft. Om dit rijdende museumstuk te bezitten, dient u echter uitermate diep in de buidel te tasten.
De one of one Bugatti Chiron Super Sport ‘Golden Era’
Hoewel de ‘standaard’ Bugatti Chiron al van de hoogwaardigste techniek en exclusiviteit is voorzien, is de recentere Super Sport ‘Golden Era’ nóg imposanter. Het verkrijgen van de Chiron is sowieso al uitermate lastig, wat los van de zeldzaamheid vooral te danken is aan de gigantische marktwaarde. Des te lastiger is het om uzelf de trotse eigenaar van de Bugatti Chiron Super Sport ‘Golden Era’ te kunnen noemen. Van deze variant van de Chiron heeft het Franse automerk namelijk slechts één exemplaar van de band laten rollen. Het betreft dus een heuse one-of-a-kind vierwieler, waar menig autoliefhebbers dus wel enthousiast van wordt. “Het gaat om een speciale opdracht, een project dat zeer veeleisend is”, zo laat de voormalig Design Director van Bugatti, Achim Anscheidt genaamd, weten. Deze man heeft de verantwoordelijkheid voor de ontwikkeling van deze adembenemende creatie op zich genomen, iets waar hij ten zeerste in geslaagd is. “Dit is waarschijnlijk het meest veeleisende project waar mijn team en ik ooit aan hebben gewerkt”, zo omschrijft Anscheidt het ellenlange productieproces van de Bugatti Chiron Super Sport ‘Golden Era’.

Bron: Bugatti
Handgemaakte schetstekeningen beelden de ‘Gouden Eeuw’ af
In de hypermoderne Bugatti Chiron Super Sport ‘Golden Era’ komen diverse mijlpalen uit de rijke geschiedenis van het Franse automerk samen. Los van zijn waanzinnige design is deze sportauto namelijk voorzien van een aantal sierlijke tekeningen aan zowel de binnen- als buitenzijde. Vooral op de buitenzijden van de portieren is de ‘Golden Era’ aanzienlijk verschillend van de ‘standaard’ Chiron. Het portier aan de bestuurderszijde is voorzien van schetstekeningen van de Chiron en het iconische logo van de grote autofabrikant. Bugatti zelf spreekt van ‘kunstenaarschap’, waarmee het merk deze handgetekende schetsen op perfecte wijze omschrijft. Op het andere portier zijn tekeningen van de klassieke automodellen van Bugatti aangebracht. Maar liefst 26 verschillende schetsen beelden Bugatti-iconen af zoals de Type 41 Royale en de Type 57 SC Atlantic. Deze zwarte schetsen treden wegens de matgouden achtergrond flink naar voren, waardoor de Bugatti ‘Golden Era’ eerder een rijdend kunstwerk is in plaats van een peperdure sportauto.
Dit bericht op Instagram bekijken
Goed, zelfs aan de binnenzijden van de portieren zijn dergelijke handgetekende schetsen geplaatst, waar de ene deur tekeningen van de Bugatti Chiron toont, terwijl het ander een klassiek model afbeeldt. Prachtig, maar de rest van het interieur mag er ook zijn. Er is gekozen voor zwart-beige sportstoelen, een modern sportstuurwiel en talloze details van carbon. Op de middenconsole is met sierlijke gouden letters de tekst ‘One of One’ aangebracht, die de gigantische zeldzaamheid van de Bugatti Chiron Super Sport ‘Golden Era’ onderstreept. Van deze auto rijdt er op de gehele wereld dus slechts één exemplaar in de rondte, wat beslist niemand kan ontgaan. De ijzersterke W16 die onder de motorkap ligt te pronken maakt namelijk een indrukwekkend geluid. In minder dan drie seconden laat deze motor de sportauto naar de 100 kilometer per uur versnellen vanuit stilstand. De topsnelheid ligt bovendien rond een absurde 439 kilometer per uur, wat betekent dat deze Bugatti zelfs sneller is dan de F1-auto van Max Verstappen. Het is daarom niet verrassend dat de Bugatti Chiron Super Sport ‘Golden Era’ maar liefst $ 3,5 miljoen waard is.