De Bossche sanitairwinkel van komiek Steven Brunswijk en zijn broer is failliet verklaard. De twee traden vijf jaar geleden aan als franchisenemers van de landelijke formule Sanisale, maar bleken financieel niet in staat hun verplichtingen na te komen. In totaal werd voor € 1,1 miljoen aan goederen geleverd, die nooit betaald zijn. Sanisale diende daarop een faillissementsaanvraag in.

Badkamerzaak van Steven Brunswijk failliet verklaard na structureel verlies

Uit het faillissementsverslag blijkt dat het bedrijf, dat opereerde onder de naam Kwizzzler, structureel verlies leed. De jaarrekeningen van 2021 tot en met 2023 tonen aanzienlijke verliezen, en de cijfers over 2024 zijn nog niet ingediend. Curator Willem Berendsen concludeert tegenover het Algemeen Dagblad dat er sprake is van onbehoorlijk bestuur, wat volgens hem een belangrijke oorzaak is van het faillissement.

De start van het bedrijf kwam voort uit nood. Tijdens de coronapandemie vielen Brunswijks werkzaamheden in theater en televisie grotendeels stil. Samen met zijn broer richtte hij Kwizzzler op, aanvankelijk bedoeld als quizapp. De overstap naar de verkoop van badkamers en sanitair volgde kort daarna.

Alleen filiaal in Den Bosch

Sanisale, dat zichzelf op haar website presenteert als een succesvolle formule voor ondernemers, gaf Brunswijk aanvankelijk ook een filiaal in zijn woonplaats Tilburg. Die vestiging werd al snel gesloten wegens gebrek aan klanten. Uiteindelijk bleef alleen de winkel in Den Bosch over, tot ook die eind 2023 de deuren sloot.

In datzelfde jaar steeg de kortlopende schuld van de onderneming van € 390.000 naar € 1,1 miljoen. Volgens Brunswijk ligt het werkelijke bedrag lager, maar hij weigert inhoudelijk op de kwestie in te gaan. Wel geeft hij aan dat het niet tot een juridische procedure hoeft te komen. Ondertussen claimen ook andere schuldeisers nog openstaande bedragen. Hoewel de winkel inmiddels gesloten is, onderzoekt curator Berendsen de mogelijkheid van een doorstart met een nieuwe partij. Of dit doorgang zal vinden, is vooralsnog onzeker.

Brunswijk heeft naast deze onderneming nog andere zakelijke initiatieven gekend, waaronder een feestcafé in Boxtel. Ook dat project kwam voortijdig ten einde. Desondanks geeft hij aan zich weinig zorgen te maken over het faillissement. “Soms gaat iets goed, soms niet. Gezondheid is belangrijker,” aldus de cabaretier, die dit najaar met een nieuwe voorstelling terugkeert in het theater.

Steven Brunswijk tijdens een uitzending van Vandaag Inside

Bron: Vandaag Inside via YouTube