Als u in bezit bent van een luxe horloge of kostbare sieraden, wees dan altijd bewust van uw omgeving. Het komt tegenwoordig steeds vaker voor dat dieven, zelfs op klaarlichte dag, toeslaan. Hoewel een enkel voorval al traumatisch kan zijn, is een man uit Purmerend niet één, maar wel drie keer overvallen door dieven..
Man tweemaal op straat overvallen
Een 50-jarige man uit Purmerend heeft het zwaar te verduren gekregen in het afgelopen jaar. Tot drie keer aan toe is de Nederlandse ondernemer doelwit geweest van een overval. Daarbij is hij tweemaal op straat overvallen en kortgeleden is er zelfs een poging gedaan om bij hem thuis in te breken. Opsporing Verzocht had in september al een item gewijd aan de twee roofpartijen, maar vanwege de poging tot inbraak heeft het programma de daders opnieuw in beeld kunnen brengen.
Eind april van afgelopen jaar sloegen de daders voor het eerst toe. Op klaarlichte dag, vlakbij het bedrijf van het slachtoffer, werd de man plotseling belaagd door twee gewapende mannen. Ze beroofden de man van zijn Rolex Oyster Perpetual Sea-Dweller en namen ook een dure bril van Cartier mee.
Deze beroving is helaas niet vastgelegd, maar de verdachten zijn vlak voor de overval wel gespot op camerabeelden van een videodeurbel uit de omgeving. De gezichten van deze mannen kwamen daarbij herkenbaar in beeld. Ook na de beroving zijn de daders te zien, waar ze in een auto iets overhandigen aan een derde persoon. Mogelijk de buit.
9 september 2022 slaan de overvallers opnieuw toe. Op dezelfde locatie wordt de man opnieuw bedreigd door gewapende overvallers. Een alerte getuige filmt hoe de twee verdachten op hem afrennen met een pistool en een mes. Ditmaal stelen ze een andere Rolex en een ketting. Terwijl de daders om de hoek verdwijnen, loopt de man geschrokken en met een wond aan zijn hand weg. Later zijn beelden te zien van hoe de vluchtauto van de daders, een zwarte Volkswagen Golf, arriveert
Poging tot overval thuis
Helaas bleef het niet bij die twee incidenten. 20 oktober 2022 werd er een poging tot inbraak in zijn huis gedaan. Op de vroege ochtend werd zijn vrouw wakker van het geblaf van hun honden. Omdat het verdacht aanvoelde, besloot de vrouw samen met haar zoon polshoogte te nemen. Ze troffen drie mannen aan, waarvan twee de vrouw tegen de grond gooiden en in haar gezicht sloegen. Ze schreeuwde om hulp, waarna twee bouwvakkers uit de buurt erop af zijn gekomen. Uit angst om ontdekt te worden zijn de mannen gelijk gevlucht.
De poging tot inval is niet gefilmd, maar Opsporing Verzocht heeft wel beelden ontvangen van een buurvrouw. Die zou twee dagen voor de poging tot inbraak drie mannen in de buurt hebben zien lopen, mogelijk op voorverkenning. Verder is de politie op zoek naar nog een andere auto, vermoedelijk een blauwe Volkswagen Golf, die zowel bij de voorverkenning als bij de poging tot inbraak zou zijn gebruikt.
Vanwege de straatroven voelde de man zich al erg onveilig, maar de angst is door de poging tot inbraak in zijn huis uiteraard vergroot. Nu ook onder zijn gezin.. Mocht u één of meer van de verdachten herkennen, neem dan contact op met de politie of ga naar de website van Opsporing Verzocht.
https://www.youtube.com/watch?v=EIe_FCXsFjA