Het Public Investment Fund (PIF), het vermogensfonds van Saoedi-Arabië, geleid door Mohammad bin Salman,  heeft een aandeel van 33% gekocht in de wereldberoemde scheepswerf Azimut-Benetti Group. Met een waanzinnig geschat vermogen van $ 620 miljard is PIF het grootste staatsinvesteringsfonds ter wereld. De Vitelli-familie houdt echter het overgrote deel van de aandelen en blijft de touwtjes in handen houden.

Nieuwe strategische en zakelijke kansen voor de Azimut Benetti Group

Giovanna Vitelli, de voorzitter van de Azimut Benetti Group, sprak haar voldoening en trots uit over het feit dat het toonaangevende megajachtbouwbedrijf het vertrouwen heeft gekregen van een van de meest vooraanstaande wereldwijde staatsinvesteringsfondsen.

Benetti

“Ik bevestig de tevredenheid en trots van de familie omdat ze – als de belangrijkste superjachtbouwgroep ter wereld – het vertrouwen hebben verdiend van een van de grootste wereldwijde staatsinvesteringsfondsen, die al aanwezig zijn in luxe, technologie en vrije tijd,” aldus Giovanna Vitelli, voorzitter van Azimut|Benetti Group, in een verklaring. “PIF zal Azimut Benetti Group op de lange termijn vergezellen en strategische en belangrijke nieuwe zakelijke kansen bieden, waaronder het Midden-Oosten, een geografisch gebied dat sterk in ontwikkeling is.”

Actief in 80 landen

Azimut Benetti Group is actief in 80 landen en heeft een rijke geschiedenis van 150 jaar. Het is de enige werf ter wereld die zes opeenvolgende keren de prijs “scheepswerf nummer 1” van het tijdschrift Showboats International heeft gewonnen. Met 126 lopende projecten heeft het bedrijf het drukker dan ooit tevoren. En om de productie verder op te schroeven heeft de groep  afgelopen jaar een investeringsprogramma van € 130 miljoen aangekondigd.

Het scheepsbouwbedrijf is opgericht in 1873 door Paolo Vitelli, die later in 1984 de Benetti Group heeft overgenomen en daarmee de Azimut Benetti Group heeft gevormd. De belangrijkste aandeelhouder is nog steeds de oprichter van het bedrijf, Paolo Vitelli, ondanks het feit dat het Saoedische staatsinvesteringsfonds nu ook een aardige vinger in de pap heeft.

Saoedische kroonprins

De Saoedische kroonprins Mohammed bin Salman heeft de controle over PIF en heeft de ambitie om de bestemming van zijn land te veranderen en minder afhankelijk te zijn van de olie-inkomsten. Zo zijn er meerdere voetbalclubs verweven, worden er allerlei megalomane projecten gestart en een nieuwe luchtvaartmaatschappij opgericht.

Met deze nieuwe ontwikkeling in de jachtwereld kunnen we wellicht in de nabije toekomst baanbrekende superjachten verwachten.