Er lijkt een heuse trend gaande te zijn wat betreft het verkopen van megalomane miljoenenvilla’s en vooral Vinkeveen lijkt daarin een bakermat te zijn. De voormalige villa van ex-Eredivisie-doelman Joop Leliveld in die Utrechtse plaats is nu opnieuw in de etalage verschenen, voor het niet mis te verstane bedrag van € 13,5 miljoen.
Megalomane voormalige villa van doelman met helikopterplatform in Vinkeveen moet € 13,5 miljoen opbrengen
De in 2021 gerenoveerde villa van oud-FC Utrecht-keeper en zakenman Joop Leliveld in het Utrechtse Vinkeveen staat voor € 13,5 miljoen te koop. De villa had in 2013, toen de villa ook al te koop stond, ooit de titel ‘duurste villa van Nederland’ met toen al een fors prijskaartje van € 9,2 miljoen. De huidige duurste villa van Nederland ligt overigens in hetzelfde dorp. Leliveld maakte verder eerder ook faam als ondernemer. De ondernemer was eigenaar van het roemruchte bouwbedrijf Midreth, dat in 2010 failliet ging en een schuldenlast achterliet van € 51 miljoen
Wéér staat er peperdure megavilla te koop: vertrekken miljonairs massaal? ‘Sprake van een trend’ https://t.co/CxtsNMMhwp
— De Gelderlander (@DeGelderlander) September 25, 2024
De megalomane villa ligt pal aan de Vinkeveense Plassen en heeft een perceel van nét geen 10.000 m². De woonoppervlakte van de villa is 913 m², en beschikt zelfs over een helikopterplatform, dat overigens niet gebruikt mag worden. Wat de vraagprijs van dit paleis zo hoog maakt, heeft diverse redenen, waaronder de parkeermogelijkheid voor in totaal 20 auto’s en er is een privéhaven, waar een boot of vijf aangelegd kan worden. Een tripje naar de wellness of het wijnhuis is ook allemaal niet aan de orde, sinds dat te vinden is in de miljoenenvilla zelf.
Veel meer dure villa’s staan leeg
Hoewel zo een luxe villa hartstikke fijn lijkt, valt er toch wat op: dure villa’s zoals deze lijken tegenwoordig massaal de rug toegekeerd te worden. Echter is er volgens Jim Reerink, eigenaar van makelaarsbureau Sotheby’s, geen sprake van een ‘rare trend’, en heeft de leegloop met meerdere dingen te maken. Een voorbeeld hiervan is dat veel van de luxe villabewoners een punt bereiken dat zij uiteindelijk toch kleiner willen wonen. Ook verkassen ze vaak naar het buitenland. Ook is het volgens Reerink gunstig, want op deze manier krijgen mensen die een grotere woning nodig hebben, ook de kans, zo zegt hij tegen het AD.
De reden achter de prijzige villa’s zoals deze heeft vaak te maken met meerdere dingen. De extravagante prijs van alleen de bouw van de villa’s nemen hier de overhand in. Volgens Reerink zou een beveiligingsysteem al heel duur zijn. Keukens zijn hier ook groot onderdeel van: “Iemand kan natuurlijk een keuken ter waarde van € 20.000 kiezen of een keuken van € 500.000. Dit is vaak aan de koper zelf en dingen zoals zulke duren keukens, krikt de prijs flink op.”