Kering, de gerenommeerde luxegroep achter merken zoals Gucci en Saint Laurent, heeft een belangrijke strategische zet gedaan door drie prestigieuze panden in de Franse hoofdstad Parijs te herstructureren en deels te verkopen. Deze eigendommen omvatten onder meer het iconische Hôtel de Nocé aan Place Vendôme en twee panden aan de exclusieve Avenue Montaigne, een van de meest luxueuze winkelstraten ter wereld. De totale waarde van deze vastgoedportefeuille wordt geschat op € 1,4 miljard.

Gucci-moederbedrijf Kering verkoopt luxepanden in Parijs aan investeringsmaatschappij

De panden zijn ondergebracht in een nieuw opgerichte joint venture, waarin Kering, moederbedrijf van onder meer Gucci, een minderheidsbelang van 40% behoudt. Het meerderheidsbelang van 60% is overgedragen aan Ardian, een van Europa’s grootste investeringsmaatschappijen. Deze transactie levert Kering een netto-opbrengst op van € 837 miljoen, terwijl de luxegroep de operationele controle over belangrijke winkellocaties behoudt.

Volgens Jean-Marc Duplaix, Deputy CEO van Kering, sluit deze samenwerking perfect aan bij de strategie van het bedrijf:
“Dit partnerschap stelt ons in staat om op de lange termijn prominente winkellocaties veilig te stellen en tegelijkertijd onze financiële flexibiliteit te vergroten.”

Ardian

Ardian, onder leiding van Dominique Senequier, ziet deze overeenkomst als een kans om haar aanwezigheid in de Parijse vastgoedmarkt verder uit te breiden. Stéphanie Bensimon, hoofd van Ardian Real Estate, benadrukt de strategische waarde van deze deal: “Deze samenwerking met Kering geeft ons toegang tot iconische panden op de belangrijkste luxe straten van Parijs. Het opent nieuwe mogelijkheden voor groei in de vastgoedsector.”

Ardian, dat inmiddels € 170 miljard aan activa beheert, heeft sinds de oprichting in 1996 een sterke reputatie opgebouwd als innovator in de Europese investeringssector.

De financiële injectie komt voor Kering op een cruciaal moment. Het bedrijf, dat eigendom is van miljardair François Pinault, staat onder druk door teruglopende prestaties in enkele van zijn belangrijkste markten, waaronder Azië. De aandelenkoers van Kering is fors gedaald, van een piek van € 782,50 in 2021 naar ongeveer € 248,25 in 2024. Concurrent LVMH blijft ondertussen dominant in de luxemarkt, wat de uitdaging voor Kering alleen maar groter maakt.