
26-jarige Indiër wordt Lamborghini-eigenaar nadat hij auto maakte van schrootonderdelen
Tezamen met zijn vader maakte de gepassioneerde Indiër passende spiegels en ook wist hij de iconische vleugeldeuren van de Huracán na te maken
De wagens van Lamborghini hebben hun stevige verkoopprijzen veelal te danken aan hun hoogwaardige materialen. Het Italiaanse automerk maakt enkel gebruik van het beste van het beste, waaronder aerodynamica van carbon en koolstofvezel. Een 26-jarige Indiër, Bibin genaamd, besloot het echter over een totaal andere boeg te gooien en bouwde een replica van de Lamborghini Huracán middels schroot en afgedankte reserveonderdelen. Het eindresultaat is misschien niet helemaal klaar voor het circuit, maar het project is zó succesvol dat Bibin moeiteloos de show weet te stelen op de openbare weg en zich daadwerkelijk Lamborghini-eigenaar mag noemen.
26-jarige Indiër mag zichzelf Lamborghini-eigenaar noemen
Iedereen droomt van een Lamborghini Huracán op de oprit, maar dit is enkel voor de allerrijkste autoliefhebbers onder ons daadwerkelijk mogelijk. De tarieven die het Italiaanse automerk voor zijn exclusieve vierwieler rekent, liegen er immers beslist niet om. Zelfs tweedehands gaan de sportwagens van Lamborghini nog voor absurde geldbedragen over de toonbank. Liefhebbers met een kleine portemonnee moeten dus zoeken naar een andere oplossing. Een 26-jarige Indiër wist zo’n uitmuntende oplossing te bedenken en te realiseren. Deze man, Bibin genaamd, maakte namelijk zijn eigen Lamborghini Huracán van schroot en reserveonderdelen. Het betreft dus een replica, maar wel een waarmee de beste man behoorlijk de aandacht weet te trekken. Schitterend, maar om de gebraden haan uit te kunnen hangen met zijn zelfgemaakte sportwagen moest Bibin bijzonder veel werk verrichten. Een Huracán-replica bouwt zich immers niet vanzelf. Naar verluidt werkte hij aan het project zodra hij terugkwam van zijn werk. Dat betekent dus dat de Indiër talloze nachtelijke uurtjes op heeft moeten offeren voor zijn van schroot gemaakte Lambo. Terwijl iedereen lag te slapen stond Bibin dus te klussen aan zijn absolute droomauto. Inmiddels mag hij zich daadwerkelijk Lamborghini-eigenaar noemen. Dat is nog eens discipline!
Huracán-replica bestaat uit schroot en reserveonderdelen
Supercar Blondie laat weten dat de 26-jarige autoliefhebber in totaal meer dan drie jaar de tijd nodig had om zijn unieke project af te ronden. Gedurende deze jaren heeft Bibin erg veel ritjes naar de plaatselijke vuilnisbelt af moeten leggen, want zijn gehele sportwagen bestaat uit schroot en afgedankte reserveonderdelen – totaal anders dan bij de échte Lamborghini Huracán van toepassing is. Van losse stukken metaal tot glasvezelplaten en van oude auto-onderdelen tot houten planken; niets was voor Bibin te slecht om te gebruiken voor zijn indrukwekkende bouwproject. Tezamen met zijn vader maakte de gepassioneerde Indiër passende spiegels en ook wist hij de iconische vleugeldeuren van de Huracán na te maken. Daarnaast wist hij een slim neusliftsysteem te produceren en maakte hij een sportstuurwiel dat bijzonder veel op het origineel van Lamborghini lijkt. Na keihard werken en nachtenlang opblijven kon de 26-jarige man zich daadwerkelijk Lamborghini-eigenaar noemen. Een moment waarvan hijzelf vermoedelijk dacht dat het nooit zou komen.
Inmiddels gaat de kersverse Lamborghini-eigenaar het internet over met zijn zelfgemaakte wagen, nadat een youtuber een video over zijn bouwproject opnam. Toch weet de van schroot gemaakte Lamborghini Huracán qua prestaties bij lange na niet tippen aan het originele exemplaar met een V10 onder de motorkap. Het bouwproject van Bibin is namelijk voorzien van een oude motor uit een Suzuki Alto. Tja, dat is natuurlijk geen motor waarmee bizarre snelheden kunnen worden bereikt. De aandrijving van de wagen loopt sowieso niet helemaal soepel en ook de banden en wielen, beiden evenzo afkomstig van een vervallen Suzuki Alto, zorgen niet voor een zeer comfortabele rijervaring. Ach, het gaat vooral om de esthetiek en het verhaal achter de spectaculaire replica. De vierwieler is evengoed een stuk minder kostbaar dan een echte Huracán. Naar verluidt kostte het gehele project de 26-jarige Indiër slechts $ 1.800. Tja, voor hetzelfde geldbedrag koopt u niet eens de spiegels van een origineel exemplaar.
Zelfs deze Lamborghini Huracán Performante op Marktplaats is aanzienlijk prijziger dan de replica van de 26-jarige Bibin uit India.
Laukie Klijn
Laukie Klijn studeerde journalistiek en haalde zijn diploma aan de Schrijversacademie in Utrecht. Voor de lezers van Pure Luxe schrijft hij artikelen over alles wat met luxe te maken heeft: ’s werelds meest extravagante bolides, villa’s, horloges en jachten, alles komt voorbij. Als Laukie niet schrijft voor Pure Luxe, is hij wel op de golfbaan te vinden.