In Paramaribo, de hoofdstad van Suriname, is commotie ontstaan rond de bouw van een luxe villa van profvoetballer Georginio Wijnaldum. De woning, die verrijst aan de Koproprienstraat in het noorden van de stad, maakt deel uit van een exclusief woonproject. Omwonenden stellen dat het bouwverkeer voor ernstige schade aan de straat heeft gezorgd, met alle gevolgen van dien voor de bereikbaarheid van hun wijk.

Georginio Wijnaldum bouwt miljoenenvilla in Suriname

Volgens berichtgeving van het Surinaamse medium GFC is de zandweg die toegang geeft tot het perceel met daarop de nog te bouwen villa inmiddels veranderd in een modderige, moeilijk begaanbare strook vol kuilen. De oorzaak zou liggen bij het intensieve verkeer van vrachtwagens die zand en andere bouwmaterialen aanvoeren voor het project. Bewoners klagen dat er honderden ritten zijn uitgevoerd via deze onverharde straat, terwijl er alternatieve verharde toegangswegen beschikbaar zouden zijn geweest.

De schade aan de weg heeft bij de omwonenden geleid tot grote frustratie. Zij zouden inmiddels uit eigen middelen een poging hebben gedaan om de circa 300 meter lange zandweg provisorisch te herstellen. Pogingen om via de aannemer of overheidsinstanties tot een structurele oplossing te komen, zouden volgens betrokkenen op niets zijn uitgelopen.

Lees ook: Georginio Wijnaldum zet zijn villa in Rhoon te koop voor € 799.000

Persoonlijk contact met de voetballer

Eén van de bewoners zegt tegenover GFC persoonlijk contact te hebben gehad met Wijnaldum, die momenteel onder contract staat bij Al-Ettifaq in Saoedi-Arabië. De voetballer zou daarbij hebben toegezegd dat de schade hersteld zou worden met steenslag, maar de aannemer zou weigeren om op die belofte in te gaan. Volgens de bewoners weigert de aannemer zowel verantwoordelijkheid te nemen als samen te werken, en zou hij hebben aangegeven dat de bewoners zelf moeten opdraaien voor herstelkosten.

De verwoeste landweg in kwestie

Bron: GFC Nieuws

De situatie escaleerde eerder dit jaar zodanig dat buurtbewoners het bouwverkeer tijdelijk blokkeerden door met auto’s de weg te versperren. Dit om hun eisen kracht bij te zetten. Tot op heden heeft dit echter niet geleid tot concrete actie vanuit de bouwpartij. Humphry Nijman, de zaakwaarnemer van Georginio Wijnaldum, laat tegenover De Telegraaf weten niets te zien in de klachten en noemt de commotie “flauwekul”.

Ook miljardairszoon Viktor Verhulst is bezig met het bouwen van een miljoenenvilla, maar dan in het Belgische Antwerpen.