Lucy Guo is sinds april 2025 officieel de jongste vrouwelijke selfmade miljardair ter wereld. Daarmee stootte ze niemand minder dan Taylor Swift van de troon. Wat haar onderscheidt, is niet alleen haar financiële succes, maar ook de manier waarop ze haar leven leidt. In plaats van een extravagante levensstijl met sportwagens en designermerken, rijdt Guo in een oude Honda Civic en winkelt ze bij budgetketens als Shein. Toch is haar invloed op de technologiesector immens.

Lucy Guo (30) is de jongste vrouwelijke selfmade miljardair ter wereld, maar leeft allesbehalve glamoreus

Guo werd geboren in Fremont, Californië, als dochter van Chinese immigranten. Al op jonge leeftijd toonde ze uitzonderlijk talent voor programmeren. Zo bouwde ze als twaalfjarige bots voor de online game Neopets en verkocht ze virtuele objecten voor echt geld. Haar talent bracht haar naar Carnegie Mellon University, al brak ze haar studie voortijdig af na toekenning van een Thiel Fellowship: een beurs van $ 100.000 om aan ondernemersprojecten te werken in plaats van te studeren.

Haar carrière startte met stages bij Facebook en vervolgens Snapchat, waar ze als eerste vrouwelijke designer meewerkte aan Snap Maps. De doorbraak kwam in 2016 toen ze samen met Alexandr Wang het bedrijf Scale AI oprichtte. Deze onderneming helpt kunstmatige intelligentie door data beter te organiseren en labelen – cruciaal voor bijvoorbeeld zelfrijdende auto’s of chatbots. Hoewel Guo het bedrijf na twee jaar verliet wegens zakelijke meningsverschillen, behield ze een belang van circa 5 à 6 procent. Toen de waarde van Scale AI in 2024 opliep tot 25 miljard dollar, werd haar aandeel goed voor een persoonlijk vermogen van ruim $ 1,3 miljard.

Lees ook: Zangeres Taylor Swift is niet langer meer ’s werelds jongste vrouwelijke selfmade-miljardair

Backend Capital

Guo richtte daarna Backend Capital op, waarmee ze investeerde in succesvolle startups zoals Ramp. In 2022 lanceerde ze ook Passes, een contentplatform dat zich afzet tegen het welbekende “fans”-platform door bepaalde content te verbieden en hogere winstmarges te bieden aan makers. Hoewel het platform al miljoenen aan investeringen ophaalde, raakte het begin 2025 in opspraak vanwege een rechtszaak over vermeende ontucht met kinderen. Guo ontkende de aantijgingen en stelt dat Passes geavanceerde AI gebruikt om misbruik te voorkomen.

▼ scroll verder ▼

Ondanks haar fortuin blijft Guo zichzelf. Ze leeft volgens het motto act broke, stay rich, maar schuwt de spotlights niet. Ze is zichtbaar actief op sociale media en organiseert haar eigen technofeesten onder de naam Lucypalooza. Zelf zegt ze nuchter over haar status: “Die titel verandert elk jaar. Het zegt me persoonlijk bijna niets.”

Het verhaal doet in veel opzichten denken aan dat van L’Oréal-erfgename Françoise Bettencourt Meyers, die ook een nogal sober leven leidt.

Lucy Guo, de rijkste vrouwelijke selfmade miljardair ter wereld
Bron: Forbes