Ergens in het Duitse Midden-Franken, Beieren, ligt er € 24 miljoen te wachten op een eigenaar die klaarblijkelijk niet zo haastig is. Een onbekende geluksvogel, die afgelopen zaterdag met de nummers 4, 12, 24, 26, 29, 47 en supernummer 8, precies € 24.095.707,40 won met de Lotto-jackpot, heeft zich namelijk nog niet gemeld. De winnaar betaalde slechts € 12,90 voor dit lot.
In Duitsland wordt gezocht naar de winnaar van de Lotto-jackpot € 24 miljoen
Een anonieme gelukszoeker uit die regio was de enige die de winnende combinatie voor de Lotto 6 uit 49 goed had. En dat leverde deze persoon dus ruim € 24 miljoen op.
Duitsland op zoek naar Lotto-winnaar van 24 miljoenhttps://t.co/T9D3iJroyI pic.twitter.com/GabOeP4uQR
— RTL Nieuws (@RTLnieuws) August 26, 2024
Het geluk bleef echter niet bij deze ene persoon hangen in Franken. Ook in het nabijgelegen Neder-Franken werd er een behoorlijke klapper gemaakt. Een andere, even anonieme speler had met een systeemticket in klasse 2 namelijk ook een mooie winst binnengeharkt: € 2.354.978,10, om precies te zijn. En dat voor een investering van slechts € 8,90.
Vaker gezien fenomeen
Deze situatie is niet uniek. In januari vond namelijk de Nederlandse versie van dit scenario plaats. Tijdens de afgelopen jaarwisseling werd er in Nederland een klapper van € 30 miljoen gewonnen, maar de winnaar uit het Brabantse Woensdrecht had op 3 januari nog steeds geen aanstalten gemaakt om de prijs op te halen. Volgens Thomas van Vessem van de Nederlandse loterij komt dit doordat mensen vaak denken dat ze toch nooit wat winnen. Het winnende lot eindigt dan ergens in een la, of de winnaar is op wintersport en heeft belangrijkere dingen aan zijn hoofd.
Na twee weken besloot de Nederlandse geluksvogel zich uiteindelijk toch maar te melden, nadat het idee van het vooruitzicht op € 30 miljoen op de bank eindelijk was ingedaald. Volgens het AD moest de gelukkige winnaar het nieuws ‘even laten bezinken’.
De desbetreffende Duitse winnaar heeft trouwens nog wel even de tijd om tot bezinning te komen: de in het vooruitzicht liggende miljoenen kunnen tot en met eind 2027 worden opgehaald bij een administratiekantoor in München.